تعمیر پکیج ایساتیس + [بررسی علل خرابی و راهکار]

ایساتیس نام یک برند داخلی که نمایندگی پکیج آریستون ایتالیا را دارد می باشد. این نام برگرفته از نام باستانی شهر یزد است

تعمیر پکیج ایساتیس از جمله خدمات ماهان سرویس است که توسط سرویس کاران حرفه ای با سابقه بالا و تجربه زیاد در سراسر شهر تهران ارائه می‌گردد. این خدمات طبق نرخ مصوب اتحادیه صورت می گیرد و دارای گارانتی و ضمانت می باشد. تعمیرات فوری پکیج ایساتیس در ماهان سرویس با اعزام تعمیرکار از نزدیکترین محل به محل کار یا منزل شما صورت می گیرد.

پکیج ایساتیس
پکیج ایساتیس

پکیج ایساتیس ساخت کجاست؟

ایساتیس نام یک برند داخلی که نمایندگی پکیج آریستون ایتالیا را دارد می باشد. این نام برگرفته از نام باستانی شهر یزد است و این نمایندگی از کشور ایتالیا در شهر یزد مشغول به مونتاژ و تولید پکیج ها و ادوات گرمایشی است.این مجموعه از سال ۱۳۸۵ آغاز به کار کرده و رفته رفته با گذشت چند سال توانست تا جزء ۳ برند پرفروش پکیج دیواری در ایران شود. اگر به دنبال تعمیرکار پکیج ایساتیس هستید با ما تماس بگیرید تا خبره ترین سرویسکاران پکیج را به محل کار یا منزل شما اعزام کنیم.

علامت لبخند در پکیج ایساتیس

علامت شکل لبخند در پکیج ایساتیس در واقع ایراد نیست، بلکه در این حالت وضعیت کامفورت فعال شده و دمای آب حداکثر 42 درجه سانتیگراد گرم می شود. این حالت برای آن است تا آب همیشه ولرم باش. پس جای نگرانی نیست. تعمیر پکیج ایساتیس گرچه امری تخصصی و حرفه است ولی گاهی نیاز است تا ابتدا خطاها بررسی گردند.

اما راه حل شکلک لبخند در پکیج ایساتیس چیست؟

خیلی ساده شما میتوانید با نگه داشتن دکمه مود آن را به حالت عادی بازگردانید.

راهنمای پکیج ایساتیس
راهنمای پکیج ایساتیس

انواع پکیج ایساتیس

پکیج های ایساتیس که در واقع نمایندگی شرکت آریستون ایتالیا میباشد در ظرفیت‌های ۲۶ هزار و ۳۰ هزار تولید می‌شوند.  همگی از نوعی دیواری بوده و همچنین دارای ضمانت اغلب 30 ماهه می باشند. هر تعمیرکاری توانایی تعمیر این پکیج را ندارد. بنابراین تعمیرات پکیج آریستون نیاز به نیروی متخصص دارد. ماهان سرویس با خبره ترین تیم تعمیرکاران در خدمت شماست.

تعمیر برد پکیج ایستاتیس

برد پکیج قطعه اصلی دستگاه بوده و حکم قلبدستگاه را دارد در صورتی که از آن به خوبی نگهداری نشود یا دچار نوسانات برق شود ممکن است برد پکیج خراب شود. نشانه های خرابی برد پکیج ایساتیس در برخی از ارور ها نمایش داده می شود که در زیر به آنها خواهیم پرداخت. مورد اولی که غالباً در خرابی برد پکیج پیش می آید خرابی رله برد است که ممکن است با صدا یا بی صدا باشد. این رله وظیفه قطع و وصل کردن برق در برد را دارد و باید توسط تعمیرکاران تعویض یا تعمیر گردد. علاوه بر آن ممکن است ریزش آب یا قطعی مدار باعث خراب شدن برد پکیج گردد. در این صورت باید برد پکیج زیر لوپ قرار گیرد و مدار آن طبق نقشه بررسی گردد تا قطعی یا قطعه معیوب پیدا شود و خرابی رفع گردد.

معایب پکیج ایساتیس

این برند یکی از برند های تولید داخل تحت لیسانس ایتالیا است که جزو پکیج های خوب و کاربردی نسبت به برندهای خارجی می باشد. از جمله مزایای آن می‌توان به تهیه آسان قطعات و لوازم یدکی اشاره کرد. ایراداتی که در دستگاه پس از مدتی نمایش داده می‌شوند در زیر لیست شده و راه حل آن ها نمایش داده شده است. این ایرادات غالباً به علت استفاده به مدت طولانی از دستگاه یا سرویس نکردن دوره‌ی آن حاصل می‌شوند.

خطاهای پکیج ایساتیس

پکیج ایساتیس دارای خطا هایی است که هرکدام از این خطاها با یک خطا نمایش داده می‌شوند. جهت تعمیر پکیج ایساتیس باید آن‌ها را بررسی کرد تا بتوان به صورت حدودی به ایراد پی برد. البته ممکن است این خطاها دقیق نباشد زیرا ممکن است موارد دیگری باعث شده باشد که این خطا رخ داده باشد. مثلاً درصورتیکه کد خطای ای e6 غالبا ایراد از سوئیچ پرشر هوا است ولی ممکن است خیلی ساده یکی از راههای خروجی پکیج مسدود شده باشد، و با برطرف کردن آن ارور ازبین برود پس باید خیلی دقت کرد.

ارور E1 پکیج ایساتیس

ارور e۱ زمانی نشان داده می شود که آب داخل مبدل اصلی پکیج کم باشد برای رفع این خطا ابتدا باید اطمینان حاصل کرد که هیچ گونه نشتی در رادیاتور و لوله های پکیج موجود نیست سپس ای پرکن را باز کرده تا فشار دستگاه بین یک و نیم تا دو بار قرار گیرد و بعد دستگاه آماده راه اندازی دوباره شود در صورتی که باز هم این ایراد برطرف نشد ممکن است پرشر سوئیچ آب دستگاه خراب باشد بنابراین باید آن را تعویض یا تعمیر نمود. در تعمیرات پکیج ایساتیس باید این نکته در در نظر گرفت زیرا این ارور بسیار شایع است.

ارور E2 پکیج ایساتیس

کد خطای e۲ زمانی نمایش داده می شود که شامل توسط یون تشخیص داده نشود. برای رفع این خطا باید به موارد زیر توجه کرد

1-از وصل بودن گاز اطمینان حاصل کرد. زیرا ممکن است گاز به دستگاه نرسد و این ارور نمایش داده شود.

2-جرقه زن دستگاه را بررسی کنید زیرا ممکن است جرقه ای حاصل نشود تا دستگاه روشن شود یون تشخیص شعله در دستگاه باید بررسی گردد.

3-شیر گاز دستگاه ممکن است بسته باشد.

4-یک بار پکیج را ریست کنید. در صورتی که کار نکرد الکترود جرقه زن برد و همچنین خود جرقه زن را تعویض کنید. اگر با این موارد برطرف نشد ممکن است برد دستگاه مشکل داشته باشد.

پنل روشن پکیج ایساتیس
پنل روشن پکیج ایساتیس

ارور E3 پکیج ایساتیس

این ارور زمانی نمایش داده می‌شود که حفاظت از دمای آب موجود در مدار گرمایش این دستگاه صورت نپذیرد. به این حالت ممکن است آب بیش از حد گرم باشد و احتمال بسیاری وجود دارد که سنسور ان تی سی گرمایشی آب مشکل داشته باشد. برای رفع آن باید پکیج را خاموش و مجددا روشن کرد تا سنسور ان تی سی کار کند در صورتی که با این عمل مشکل مرتفع نشد باید سنسور NTC تعویض گردد.

ارور E4 پکیج ایساتیس

یکی دیگر از ارورها ارور ایی ۴ می باشد که نشان دهنده سرد بودن آب مصرفی سنسور ntc است.

ارور E5 پکیج ایساتیس

ارور  e5 نشان دهنده این است که دستگاه در حالت تابستانه قرار دارد.

ارور E6 پکیج ایساتیس

یکی دیگر از خطاهای رایج در تعمیر پکیج آریستون این خطا است. از این رو به این معنی است که حسگر دود پکیج خراب است و ممکن است به علت مسدود بودن راه خروجی پکیج یا کار نکردن سوئیچ پرشر هوا نشان داده شود.

رفع خطای e۶ پکیج ایساتیس به این صورت است که ابتدا مسیرهای خروجی اعم از دودکش و ه های خروجی دستگاه را بررسی می‌کنیم، تا مسدود نباشند. درصورتی که مسدود نبودند حلقه‌های مسیر ورودی هوا و همچنین شلنگ رابط لوله فن باید بررسی شود. در صورتی که سرعت فن کم باشد هم ممکن است ایراد به وجود آمده باشد. نهایتاً پرشر سوئیچ هوا را بررسی نموده و سیمهای متصل به آن را نیز بررسی می‌کنیم .در صورتی که مشکل از این موارد نبود ممکن است برد پکیج مشکل داشته باشد.

ارور E7 پکیج ایساتیس

ارور e۷ به دلیل بالا بودن دمای آب مصرفی پکیج ایساتیس رخ می دهد. در این حالت پکیج خود به خود خاموش می شود. ابتدا یک بار پکیج را لیست کنید، در صورتی که خطای e۷ در پکیج ایساتیس از بین نرفت دمای آب را کمی کاهش دهید تا دمای آن به کمتر از نمای ترموستات برسد. در صورتی که باز هم ارور e۷ رفتن شد باید کلید حد آن بررسی شود در این صورت بهتر از کی دهد تعویض گردد در صورتی که نهایتاً پکیج راه نیفتاد ممکن است پمپ داخل پکیج دچار ایراد شده باشد و نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد. قبلا علائم خرابی پمپ پکیج را بررسی کرده ایم. همچنین ممکن از ترموستات معیوب شده باشد یا از طریق محل سیم ها و سیم کشی دوچرخه مشکل شده باشد.

ارور E8 پکیج ایساتیس

نمایش ارور e۸ در پکیج به این معنی است که در ارتباطات بین قطعات دستگاه مشکل وجود دارد. غالباً ایراد به دلیل خرابی برد پکیج بود ولی ممکن است ایراد های جزئی نیز داشته باشد.

ارور E11 پکیج ایساتیس

ارور e۱۱ زمانی رخ می دهد که فشار آب بیش از حد پایین باش.د برای رفع این خطا کافیست شیرپرکن را باز کنید.

ارور E12 پکیج ایساتیس

خطای e۱۲ غالبا در مدل های پکیج جدید ایساتیس رخ می‌دهد که به معنی بالا بودن فشار آب است، که ناشی از آبگیری بیش از حد دستگاه می باشد. برای رفع این خطا ابتدا شیر بکن را بررسی کرده و در صورت امکان و مقداری از آب را خارج نمایید.

ارور E13 پکیج ایساتیس

غالباً این ارور ناشی از خرابی سنسور ntc است و باید عوامل مرتبط با آن از اول سیم کشی وصل بودن و سایر موارد بررسی شود و در صورت نیاز تعویض گردد.

ارور E14 پکیج ایساتیس

معبوب بودن سنسور برگشت گرمایش را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا